Něco o nás

Jsme tu pro Vás již 20 let!

Mezi naše přednosti patří prošívání částí dek do úplných čtverců. Čistění neprovádíme chemicky, ale nejosvědčenější přírodní mechanickou cestou, pomocí suché páry při hodnotách nad 300 stupňů Celsia. Nevlastníme stovky sběren, při čemž, jak je známo, dochází často k záměně peří. Prošívání provádíme v poměru 4 x 6 čtverců, což se nejlépe osvědčilo

Peří je známým přírodním materiálem, známým po tisíce let.

Rozhodující předností přírodních materiálů je to, že jsou na rozdíl od umělých vláken schopny absorbovat a dále transportovat lhkost těla během spánku. Zároveň jsou „komplikovaněji“ tvořené v základním vláknu, což má za následek určité zcela unikátní vlastnosti. Izolační schopnost peří je zcela nepřekonatelná.

Nejlepší peří má fantasticky dlouhou životnost. Bez ohledu na opotřebování, praní přikrývek atd. je po mnoha letech, s pomocí jen minimální údržby, možno znovu obnovit tyto originální vlastnosti.

Peří je vytvořeno dvou-prostorově. Je umístěno na povrchu prachových peříček jako ochrana proti úderu, aby si peříčka vespodu uchovala prostor pro udržení vzdušnosti. Dokonalé pírko je ohnuté, a právě tento efekt je vynikající na podporu šíje, protože pod tlakem se peří snaží dostat zpět do své přirozené polohy. Proto se na polštáře často používá peří.

Péřové přikrývky a polštáře mají rozhodně něco do sebe – jsou lehké, vzdušné, hygroskopické a výborně udržují teplo i za velmi obtížných podmínek. Z ortopedického hlediska je důležitá tzv. plnivost peří, která zaručuje, že stlačené a namáhané peří po uvolnění tlaku opět získává svůj původní objem a tvar. Sužuje vás alergie a domníváte se, že spaní v peřinách z peří není vhodné pro vaše zdraví? „Nevěřte tomu“, vzkazuje výrobce péřových polštářů a přikrývek. „Nejnovější výzkumy prokazují, že prachové peří není, jak je obecně rozšířeno, příčinou alergických reakcí.“

Naše firma respektuje přání zákazníků na sjednanou kvalitu, atypičnost, množství a termín dodání.

Materiály – péřová náplň podle přání zákazníka, povrchový materiál v mnoha barevných odstínech, jednobarevný i s barevným dezénem. Činnost – renovace použitých péřových výrobků včetně parního čištění peří, výroba duchen, prošívaných přikrývek, polštářů, dětských ložních souprav.

Doporučujeme – pro alergiky, individuální zákazníky, obchodníky, ubytovací zařízení všech typů i s potřebou časté obměny.

Je sluníčko a teplo, tak proč nedat peřiny vyvětrat ven? Také si něco podobného řeknete skoro každou sobotu a dáváte polštáře a peřiny na balkon nebo do okna? Pak v nich vytváříte ideální podmínky pro život roztočů!

Roztoči představují významný alergen, který dokáže potrápit desetitisíce lidí. Kvůli tomu, abychom se jich zbavili, vyhazujeme z bytu koberce, závěsy a další lapače prachu. Na druhé straně jim často vytváříme ideální podmínky k životu, zpravidla nevědomky.

Roztoč sluníčko a teplo rád! Nejvhodnější podmínky pro růst roztočů, jak uvádí odborná literatura, jsou teploty mezi 22 až 26 stupni a vlhký vzduch. Jako nejpříznivější se uvádí vlhkost v rozmezí 70 až 80 procent, přežijí i při padesáti procentech. Nižší už na ně působí nepříznivě. Pokud tedy větráme peřiny v létě po ránu, nabízíme těmto škůdcům ideální podmínky. Nejenže se teplota pohybuje zpravidla na ideálních hodnotách, ale to samé platí i pro vlhkost. Ta během dne kolísá, a právě po ránu bývá nejvyšší. Jediné, co roztočům nedělá dobře, je světlo. Rozhodně to ale neznamená, že bychom měli peřiny hned po probuzení zastlat pod přehoz nebo dát do peřiňáku. Dosáhneme tím stejného efektu. Peřiny budou teplé a vlhké a roztoči se mohou radovat. Během noci totiž v průměru každý z nás vypotí,  aniž by si toho většinou všiml – půl litru tekutiny.

Ustlat by se mělo až po důkladném vyvětrání. Jak se správně starat o postel? Asi to budeme nerady slyšet, ale správně se o postel starají naše děti, když jen tak odhrnou peřinu a mírně natřepou polštář – prokážou tím určitou snahu po sobě ustlat, ale moc to nepřehání. Podle odborníků to ale dělají správně!

Přikrývky a polštáře byste měli každý den protřepat. Je také důležité, aby se z nich uvolnila vlhkost, která se do nich dostane během noci. Proto ráno pořádně vyvětrejte ložnici, a pokud přes postel dáváte přehoz nebo uklízíte peřiny do peřiňáku, učiňte tak až několik hodin po větrání,“ radí Monika Poláková . Pokud to dodržíme, vlhkost se uvolní a přikrývka zůstane vzdušná a příjemná.

Existuje ale i druhá extrémní teplota, která roztočům nesvědčí. A to je mráz. Mnohé už možná tuší, jak je to s tím větráním peřin venku. Je samozřejmě vhodné a žádané, ale ne v létě. Ideální den, kdy vyneseme peřiny na zahradu nebo balkon, je takový, kdy svítí slunce, teploty se pohybují pod bodem mrazu a pokud mírně fouká, tím lépe! Roztoči nemají rádi sluneční paprsky, mráz je spolehlivě zničí!

Věnujte pozornost zjištění skutečné ceny a vyvarujte se nepříjemného překvapení z navýšené částky. Dle našich zkušeností některé konkurenční firmy neuvádějí kompletní cenu. Cena se skládá z několika samostatných položek (párání, nový sypek, čištění peří, ušití výrobku¬…). Informace jsou mnohdy zavádějící až lživé a zjistit výslednou cenu není snadné. Vždy se snažíme, aby v daném městě či oblasti byly ceny v nejžádanějším sortimentu ve srovnání s ostatními prodejci nejnižší, při zachování kvality. Proto je pružně upravujeme tak, aby žádný z našich zákazníků nemusel mít pocit, že jinde mohl nakoupit levněji. Naše ceny jsou přehledné, kompletní a konečné.

Důvodem prošití dek do kostek (či jiných uzavřených obrazců) je rovnoměrné rozložení peří po celé ploše přikrývky. Pohyb peří je minimální a nemělo by tak docházet k jeho sesypávání. Některé firmy používají k prošívání přikrývek automatické stroje. Při použití automatických strojů na prošití se obvykle přikrývka nejprve pod tlakem naplní peřím a následně je prošita. V takovém případě nemusí být peří rovnoměrně rozloženo. U dek prošívaných přes již naplněné peří navíc hrozí, že se nitě uvolní díky peří, které uvízlo ve švu. Nit se přetrhne a po čase se švy párají. My se proto držíme osvědčeného způsobu. Spoléháme na šikovné ruce našich pečlivých švadlen, které nejprve odváží náplň každé kostky a postupně, za použití šicího stroje, zašívají kostku po kostce. Tímto způsobem práce sice trvá déle a je náročnější, ale odnesete si domů kvalitní výrobek.

Na renovaci péřového výrobku (rozpárání, vyčištění peří, ušití do nového sypku) se vztahuje tříměsíční zákonná záruční lhůta (pokud není smluvně sjednáno jinak). Záruční doba nových výrobků je 2 roky.

Většina čistíren má k dispozici jednu technologii čištění. Obvykle je prezentována jako nejlepší, odborná apod. Rozdíly v kvalitě peří dodaném zákazníky jsou velké. Některé peří je ve velmi dobrém stavu, jiné více opotřebené, někdy zapáchající, nebo dokonce s výskytem plísní. Nesouhlasíme tedy s názorem, že jedna technologie je univerzálně nejlepší pro všechno peří bez rozdílu.

Naše firma disponuje třemi technologiemi – mokrá cesta, čištění parou, suchá cesta. Každá naše pracovnice umí spolehlivě posoudit stav dodaného peří a pečlivě zvolí způsob čištění, který je pro konkrétní peří vhodný – nejúčinnější a zároveň nejšetrnější. Pokud po rozpárání dodané přikrývky či polštáře vidíme, že peří je příliš nekvalitní a není vhodné k dalšímu použití, zákazníka telefonicky kontaktujeme a domlouváme další postup.

Každou zakázku čistíme zásadně samostatně, nemusíte se tedy obávat, že by bylo peří smícháno či zaměněno.U nás je každá objednávka při převzetí řádně označena jménem zákazníka, číslem zakázky a kódem sběrného místa (pobočky).